Akademia Leona Koźmińskiego

REKOMENDACJE ABSOLWENTÓW

"PSYCHOLOGIA BIZNESU DLA MENEDŻERÓW"


Mój pierwszy zawód to lekarz, jednak tak się złożyło, że po uzyskaniu II stopnia specjalności i latach pracy w szpitalu podjąłem pracę w dynamicznie rozwijającym się sektorze farmaceutycznym. Wtedy uznałem, że muszę uzupełnić wiedzę menedżerską, podejmując studia Executive MBA. Wybrałem ALK w oparciu o wysoką pozycję uczelni w rankingach oraz kadrę wykładowców. Pamiętam dokładnie uczucie stresu, jakie towarzyszyło mi podczas pisania testu GMAT, którego zdanie było warunkiem przyjęcia na studia. W 2002 roku obroniłem dyplom. Od tego czasu wielokrotnie awansowałem, dwa razy zmieniłem pracodawcę. Ale ciągle wracam na ALK, nie tylko wspomnieniami. W 2009 roku ukończyłem tu studia podyplomowe „Psychologia Biznesu dla Menedżerów”.

perspektywy.pl

Ernest Bartosik, dyrektor zarządzający firmą farmaceutyczną Berlin Chemie Menarini

Psychologia Biznesu dla Managerów, jako studia podyplomowe realizowane przez Akademię Leona Koźmińskiego, dostarczają swoim słuchaczom dużej wiedzy z dziedziny psychologii serwowanej przez pryzmat biznesu. Takie ujęcie tematu daje możliwość zupełnie innego spojrzenia na różne zagadnienia, z którymi spotykam się w życiu zawodowym. Połączenie wspomnianej wiedzy z wykładami dotyczącymi rynków finansowych, negocjacji czy etyki biznesowej daje doskonałe efekty. Wykłady fakultatywne prowadzone przez osoby będące autorytetami w swoich dziedzinach, mające wieloletnią praktykę, pokazują życiowe zastosowania prezentowanej wiedzy. Takie podejście dało mi możliwość poczynienia wielu zaskakujących spostrzeżeń. Szczególnie pasjonujące zajęcia z neuropsychologii czy etykiety biznesowej zostawiają mnóstwo informacji z łatwością wykorzystywanych przez mnie w pracy oraz życiu osobistym.

Piotr Grzegorski, Aerospace & Defense Sector Leader, Senior Territory Sales Manager, IBM Polska


Jestem handlowcem i trenerem biznesu. Wiele lat poszukiwałem możliwości pogłębienia swojej wiedzy o wiedzę psychologiczną, w kontekście stosowania jej w handlu i zarządzaniu. Wiedziałem, że w dobie olbrzymiej konkurencji tylko ten, kto pozna psychologiczne mechanizmy szeroko pojętej komunikacji interpersonalnej jest w stanie wpływać na decyzje zakupowe klientów i, w pracy menedżerskiej, na zmotywowanie podwładnych do realizacji celów firmy. Zaproponowany przez Akademię Leona Koźmińskiego, w 2004 roku, program „Psychologia biznesu dla menedżerów” był jedyną w Polsce ofertą w tym zakresie.
Teraz, z perspektywy 8 lat, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż propozycja programowa realizowana przez wykładowców i praktyków psychologii, pod kierownictwem Pana Profesora Tadeusza Tyszki, zapewniła mi potrzebną w wymienionym zakresie wiedzę. Dziękując wszystkim wykładowcom za nowatorski pomysł i jego realizację serdecznie zachęcam wszystkich do skorzystania z tej propozycji.

Krzysztof Fiech, właściciel firmy szkoleniowej TOPTRADE

Psychologia Biznesu dla Menedżerów dzięki doświadczonym wykładowcom – praktykom to możliwość spojrzenia z różnych perspektyw na najważniejsze aspekty psychologii organizacji i zachodzących w niej procesów. Unikatowy i na bieżąco aktualizowany bogaty program studiów sprawia, iż wybór tego kierunku to dobra inwestycja w rozwój kompetencji menedżerskich.

Anna Buczyńska, Dyrektor Handlowy NetPR.pl


Jestem absolwentem II edycji Psychologii Biznesu dla Menedżerów. Zatem minęło już trochę czasu. Psychologia Biznesu dla Menedżerów otworzyła mi oczy na wiele spraw, w których tzw. twarde kompetencje menadżerskie nie wystarczą. Dziś mam dowody na to, że czesne na te studia było lokatą o bardzo wysokiej stopie zwrotu.

Robert Izdebski, menedżer w zespole Enterprise Architecture, Consultant Team, Infovide-Matrix S.A.

Studia PBdM mają wyjątkowy program, wiele interesujących zajęć z nietuzinkowymi ludźmi. Na swoich studiach magisterskich właściwie nie miałam okazji, by spotkać wykładowców którzy przekazywaliby wiedzę z taką pasją jak na PBdM. Było to dla mnie ogromnym zaskoczeniem i ciekawym doświadczeniem. Wiedzę, którą zdobyłam na studiach PBdM można spokojnie wykorzystywać w pracy jak i w życiu prywatnym. Nieocenione są również spotkania z samymi uczestnikami – studia te przyciągają naprawdę wyjątkowe osoby…

Katarzyna Idzikowska


Super studia! Znakomici wykładowcy! Polecam nie tylko menedżerom.

Marcin Palenik, Analityk akcji, Milllennium DM